۵۰ عفو موردی در ۵ ماه گذشته برای زندانیان ایلامی

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام- کمیسیون عفو و بخشودگی با حضور رئیس کل دادگستری، دادستان مرکز استان، معاون توسعه و منابع انسانی دادگستری و سرپرست زندان های ایلام برگزار شد.


دکتر دهقانی رئیس کل دادگستری ایلام در ۵ ماه گذشته با برگزاری مستمر جلسات و کمیسیون عفو وبخشودگی و همچنین اعمال سیاست های مجازات جایگزین حبس، توانسته جمعیت کیفری استان را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و پرونده های ورودی به دادگستری ها ۲۵ درصد در پنج ماه گذشته تقلیل یابد.


در کمیسیون اخیر عفو و بخشودگی، با حضور دکتر دهقانی، خسروی زاد دادستان مرکز استان، سلیمانی معاون توسعه و منابع انسانی دادگستری و مهدی زاده سرپرست زندان های ایلام، پرونده های قضایی زندانیان برای عفو وبخشودگی بررسی گردید. این درحالی است که از شهریور ماه سالجاری تا پایان دی ماه، ۵۰ عفو موردی برای زندانیان استان ایلام اعمال شده است و کماکان این روند با بررسی های لازم در حال پیگیری می باشد.
مهدی زاده در این خصوص بیان داشت: استفاده از تسهیلات قضایی و عفوهای موردی برای زندانیان دارای شرایط، به شکل قابل توجهی از جمعیت کیفری می کاهد و این مهم در کاهش رفتارهای آسیب زای زندانیان، ثبات امنیت زندان، پیشبرد اهداف والای سازمانی و توسعه اقدامات بازپرورانه بسیار موثر است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*