پرونده های زندانیان در کمیسیون عفو و بخشودگی بررسی شد

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام- جلسه ای با حضور مراجع قضایی و سرپرست زندان های ایلام در خصوص عفو های موردی زندانیان برگزار شد.


دکتر دهقانی رئیس کل دادگستری ایلام در این جلسه ضمن تبریک ماه مبارک رمضان، به جنبه های مثبت و منفی حبس و مجازات اشاره ای داشت و یکی از مهمترین اهداف والای قوه قضائیه را کاهش جمعیت کیفری دانست. ایشان ضمن تبیین راهبردهای رئیس قوه قضائیه در این خصوص، بیان داشت: استفاده مناسب از مجازات حبس برای افرادی که می بایست زندانی شوند و همچنین بهره مندی از مجازات جایگزین حبس همواره مورد توجه بوده است و به صورت جدی دنبال می شود.


رئیس کل دادگستری ایلام ضمن تقدیر از تلاش های بی وقفه سرپرست و کارکنان زندان های استان، افزود: بازاجتماعی شدن زندانیان و اصلاح آنان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در این راستا باید تلاشی جهادی صورت گیرد. دکتر دهقانی گفت: پرونده های قضایی زندانیان برای بهره مندی از تسهیلات قضایی در اسرع وقت بررسی و پیگیری می شوند .


مهدی زاده سرپرست زندان های ایلام نیز در ادامه ضمن اشاره به عفو مقام معظم رهبری مدظله العالی، اذعان داشت: تعداد ۵۵ زندانی مشمول عفو رهبری شدند و برای عفوهای موردی پرونده های قضایی زندانیان از تمام جوانب بررسی و سنجش می شوند. وی گفت: اقداماتی که برای اصلاح و تربیت زندانیان انجام می گردد با کیفیت مطلوبی ارائه و پیاده سازی می شوند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*