کشوری در دیدار با مدیرکل اداره ورزش و جوانان ایلام: ورزش برای زندانیان یکی از مهمترین فاکتورهای تکامل جسمی، روانی و اجتماعی محسوب می گردد

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام- تفاهم نامه همکاری فیمابین اداره ورزش و جوانان ایلام و زندان های استان منعقد گردید.
عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های استان ایلام در این دیدار به شرحی از فعالیت های حوزه تربیت بدنی در سطح زندان ها و تاثیر مستقیم آن بر جسم و روان زندانیان پرداخت و اذعان داشت: ورزش برای زندانیان یکی از مهمترین فاکتورهای تکامل جسمی، روانی و اجتماعی محسوب می گردد.


ایشان عنوان نمودند: ورزش یک فرآیند آموزشی در ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی را برای فرد ایجاد می کند و علاوه‌ بر اینکه ابزار ارزشمندی برای حفظ سلامت جسمانی است، رابطه نزدیکی با سلامت روانی و به ویژه پیشگیری از بروز ناهنجاری‌های روانی دارد.
کشوری در ادامه خواستار تعامل و همکاری بیش از پیش شد و تفاهم نامه فیمابین نیز امضاء گردید. علیشاهی مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان نیز ضمن اشاره به سختی ها شغل زندانبانی و حساسیت های خاص آن، در راستای تعامل و اجرای مفاد تفاهم نامه قول مساعد داد و گفت: چنانچه تربیت ‌بدنی در یک جامعه مطابق با اصول این علم در نظر باشد، افراد ورزشکار را از فردگرایی و خودمحوری خارج کرده و رشد روحیات طبیعی را در فرد بهبود می‌بخشد که در نتیجه شکوفا شدن این استعداد، فرد باسایر افراد اجتماع آسان‌تر ارتباط بر قرار کرده و در کنار آنها زندگی می‌نماید .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*