کارگاه آموزشی یاریگران زندگی برای همسران زندانیان استان ایلام برگزار شد

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام- با همکاری و تعامل انجمن حمایت از زندانیان معاونت اجتماعی استانداری و ستاد پیشگیری از مصرف مواد مخدر کارگاه آموزشی یاریگران زندگی برای همسران زندانیان برگزار شد.
در این دوره آموزشی که با استقبال مطلوب همسران زندانیان رو به رو گردید، مهارت های اساسی زندگی با محوریت پیشگیری اولیه از اعتیاد توسط استاید مجرب این حوزه تدریس و آموزش داده شد و در پایان به خانواده های زندانیان بُن های رفاهی نیز اعطا گردید.


توفیق مهدی زاده سرپرست زندان های استان ایلام در این کارگاه آموزشی بیان داشت: تلاش مسئولین زندان های استان و نهادهای حمایتی مانند ستاد دیه، انجمن حمایت، مرکز مراقبت، بنیاد تعاون و…. در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی برای خانواده های زندانیان و تحت پوشش قرار دادن آنهاست.


ایشان ضمن تقدیر از دستگاه های اجرایی که در این مسیر دست یارای زندان های استان هستند، افزود: همکاری و تعامل نهادهای فرهنگی و اجتماعی به منظور ایجاد بستری مطلوب در راستای آگاه سازی جامعه نسبت به جرم و تبعات آن با هدف پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی، می تواند در کاهش جمعیت کیفری نقش پر رنگی داشته باشد که نیازمند کوشش مضاعف مسئولین در این حوزه هاست.


مهدی زاده گفت: در زندان طبق برنامه های تدوینی سازمانی با رویکرد اصلاح و تربیت، اقدامات در حال انجام و پیگیری هستند و در خارج از زندان نیز به خانواده زندانیان توجه ویژه ای می شود و علاوه بر حمایت های مادی و معنوی، سعی شده است در حوزه مهارت های اجتماعی و زندگی نیز توانمند گردند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*