مقدمات آزادی ده زندانی؛ نتیجه دیدار معاون قضایی سازمان با مراجع قضایی ایلام بود

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام- شیخ پور معاون قضایی و اجرای احکام سازمان زندان های کشور با مراجع قضایی ایلام دیدار کرد.
در این دیدار خسروی زاد دادستان مرکز استان، گوهری رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب، کشوری مدیرکل زندان های استان، بخشنده معاون پیشگیری از وقوع جرم، تعمیرکاری معاون آمار و فن آوری دادگستری، علی رحمی معاون دادستان و قاضی ناظر بر زندان، فولادی رئیس زندان مرکزی، کارشناسان قضایی سازمان زندان ها و اسدیان پور مسئول قضایی زندان های ایلام حضور داشتند.


شیخ پور در این دیدار که به صورت نشست هم اندیشی در راستای کاهش جمعیت کیفری برگزار شد، نتیجه بازدید از زندان های استان را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و پرونده های قضایی زندانیان نیز بررسی شد که مقرر گردید با همکاری مراجع قضایی استان به ۸ زندانی مرخصی پایان محکومت اعطا گردد و دو زندانی نیز با همت سازمان اوقاف و امورخیریه و همچنین همکاری سازمان زندان های کشور ضمن پرداخت بدهی های مالی، به آغوش خانواده خود باز گردند.


خسروی زاد دادستان مرکز استان در این نشست به تأکیدات رئیس قوه قضائیه و مباحثی درباره عدالت ترمیمی اشاره کرد و تلاش مراجع قضایی را در راستای حل مشکلات زندانیان و اعمال هرچه مطلوب تر مجازات های جایگزین حبس معرفی کرد. خسروی زاد هدف از زندانی کردن افراد مجرم را اصلاح و بازاجتماعی کردن آنان دانست.


ایشان در ادامه حول محورهایی چون: اعمال رویه های مختلف در مجازات های جایگزین حبس، وحدت رویه در صدور آرای قضایی، اعمال مناسب سیاست های کاهش جمعیت کیفری، اجرای عدالت اجتماعی و تضمین امنیت جامعه و بررسی وضعیت زندانیان به ایراد سخن پرداخت و با اشاره به کسب رتبه دوم کشوری در بازدیدهای مراجع قضایی از زندان های استان طی سه ماهه اول سال، سرکشی های مستمر و دیدارهای چهره به چهره قضات با زندانیان را بسیار حائز اهمیت و اثربخش خواند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*