معاون قضایی شوراهای حل اختلاف و معاون دادستان مرکز استان از زندان مرکزی بازدید کردند

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام- آذرمنش و علی رحمی با محسن پیری معاون اداری و مالی اداره کل زندان های استان و مسئولین زندان مرکزی طی جلسه ای در خصوص وضعیت زندانیان بحث و تبادل نظر کردند.

آذرمنش معاون قضایی شوراهای حل اختلاف ایلام اذعان داشت: بازدید از زندان ها و رسیدگی به امور و خواسته های مددجویان از مهمترین دغدغه های دستگاه قضایی است و باید برای رسیدگی به مشکلات قضایی آنها از تمامی ابزارها و امکانات بهره گرفت.

وی تصریح کرد: مجموعه ادارت قضایی با همکاری و تعامل روز افزون می توانند دست یارای یکدیگر در پیشبرد امورات و عامل ترقی مجموعه ها باشند و ثبات امنیت اجتماعی را پایدار سازند. وی با اشاره به بازدید های مستمر مراجع قضایی از زندان ها، افزود: کاهش آسیب های رفتاری زندانیان از اصلی ترین نتایج سرکشی قضات ناظر بر زندان است.

علی رحمی معاون دادستان مرکز استان نیز گفت: یکی از راه های کاهش جمعیت کیفری در زندان ها تعامل مراجع قضایی با زندان و حضور مستمر قضات در زندان ها است. وی افزود: در خصوص کاهش جمعیت کیفری باید راهکارهای فرهنگی و حقوقی را همزمان در فعالیت‌های زندان ها به کار گرفت و همچنین در تعیین مجازات‌ها کمتر به زندان متوسل شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*