معارفه ذیحساب زندان های ایلام با حضور مدیران کل

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام- بهزاد شریفی به عنوان ذیحساب اداره کل زندان های ایلام معارفه شد.
طی مراسمی با حضور فیض الهی مدیرکل امور اقتصاد و دارایی، مهدی زاده سرپرست زندان های ایلام، کرمی رئیس خزانه معین استان، پیری معاون اداری و مالی زندان ها و تعدادی از دیگر مسئولین ستادی، مهدی شریفی به عنوان ذیحساب زندان های ایلام معرفی گردید و از تلاش های محمد عبدی(ذیحساب سابق) نیز تقدیر شد.

از راست: محمد عبدی (ذیحساب سابق)- بهزاد شریفی ذیحساب جدید زندان های ایلام

فیض الهی ابتدا در خصوص وظایف سنگین و حساس ذیحسابان دستگاه های اجرایی و فلسفه کاری آنها به ایراد سخن پرداخت و اذعان داشت: ذیحساب بموجب حکم وزارت امور اقتصادی و دارائی از بین مستخدمین رسمی واجد صلاحیت به منظور اعمال نظارت و تأمین هماهنگی لازم در اجرای مقررات مالی و محاسباتی در وزارتخانه‌ها، موسسات، شرکت های دولتی و دستگاه های اجرائی به این سمت منصوب می شود.


مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان تصریح کرد: از جمله وظایف مهم ذیحسابان در دستگاه های اجرای طبق ماده ۳۱ قانون محاسبات عمومی می توان به : ۱-نظارت بر امورمالی و محاسباتی و نگهداری و تنظیم حسابها بر طبق قانون و ضوابط و مقررات مربوط و صحت و سلامت آنها . ۲-نظارت بر حفظ اسناد و دفاتر مالی . ۳-نگهداری و تحویل و تحول وجوه و نقدینه‌ها و سپرده‌ها و اوراق بهادار . ۴-نگهداری حساب اموال دولتی و نظارت بر اموال مذکور اشاره کرد.


مهدی زاده نیز در ادامه ضمن تقدیر از تعامل و همکاری اداره کل امور اقتصاد و دارایی و همچنین همدلی در راستای پیشبرد اهداف سازمانی، بیان داشت: سیاست وزارت دارایی ارائه مشاوره مالی در عین نظارت دقیق است و هدف ذیحسابان رفع موانع با ارائه راهنمایی های دقیق قانونی می باشد.ایشان افزودند: امید است که بتوانیم با همکاری یکدیگر در جهت پایداری ارائه خدمات به مردم، قوام، حفظ و ارتقای سلامت دستگاه اقدام نماییم.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*