مدیرکل زندان های ایلام در نشستی تخصصی با روسای اندرزگاه ها و مراقبین به تأمین امنیت و دقت در اقدامات تربیتی تأکید کرد

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام- نشست تخصصی مدیرکل با روسای اندرزگاه ها و مراقبین برگزار شد.
عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های استان ایلام در ابتدای این نشست با اشاره به احادیث و روایات در خصوص خدمت به خلق و رعایت اصول اخلاقی، عنوان کرد: شغل زندانبانی کاملا تخصصی است و نیاز به مهارت رفتار دارد. وی گفت: پیاده سازی اصول تربیتی برای گروه های هدف، نیروی متخصص و کاردان را می طلبد.


کشوری بیان داشت: تأمین امنیت زندان و دقت در اقدامات تربیتی برای روسای اندرزگاه ها و مراقبین می بایست در اولویت قرار گیرد و کارکنان خدوم سنگر اصلاح و تربیت با بهره مندی از امکانات، توان و ظرفیت موجود، اصول زندانبانی اسلامی را پیاده سازی نمایند.


کشوری به مقایسه نظام های مختلف زندانبانی در دنیا پرداخت و رویکرد اصلاح و تربیت در زندانبانی اسلامی را بزرگترین وجه تمایز آنها دانست. وی تصریح کرد: تأمین امنیت و فراهم سازی بستر مطلوب برای اقدامات بازپرورانه مهمترین اهدافی است که در زندان های کشور دنبال می شود و نتیجه آن تضمین امنیت اجتماعی است.


وی خاطر نشان کرد: ورود جدی به مسائل ضمن برنامه ریزی هدفمند و منسجم به موفقیت ختم می شود و تغییر نگرش نسبت به زندانیان و خانواده های آنان عاملی مهم در اثربخشی فعالیت های اصلاحی است. کشوری افزود: با شناخت کافی از جامعه هدف و تعهد در کار و همچنین حفظ کرامت انسانی زندانیان، اثربخشی اقدامات بیش از پیش مشهود است.


مدیرکل زندان های استان ایلام خطاب به روسای اندرزگاه ها و مراقبین، گفت: با انگیزه مضاعف ضمن رعایت قوانین و مقررات، در کار خلاقیت و ابتکار عمل داشته باشید و با ارائه راهکار کارشناسانه حلال مشکلات زندان و زندانیان باشید. ایشان در ادامه به تشریح موضوعاتی چون: اهمیت بخشی به حوزه کاری، رعایت سلسله مراتب، رعایت حقوق شهروندی زندانیان، استماع درد دل زندانیان، بررسی مشکلات، برخورد سنجیده و حفظ کرامت انسانی زندانیان، کاهش آسیب های رفتاری،حفاظت رفتار و گفتار، نکات امنیتی و …. پرداخت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*