مدیرکل زندان های ایلام: اشتغال پایدار، عاملی اثربخش در کاهش بازگشت زندانیان به زندان است

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام- مسئولین زندان های استان به همراه قاضی ناظر زندان، از وضعیت اشتغال زندانیان بازدید کردند.
عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های استان، ایمانی مقدم قاضی ناظر بر زندان، علی اسلامی نژاد رئیس زندان باز، علی جابری مسئول اشتغال و فضلی مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان ایلام در این بازدید حضور داشتند و از اشتغال زندانیان در شهرک صنعتی شباب دیدن کردند.


کشوری بیان داشت: اشتغال و حرفه آموزی زندانیان و همچنین بکارگیری مهارت در راستای کسب درآمد و حمایت مالی و معنوی از خانواده های زندانیان یکی از مهمترین بخش های اقدامات تأمینی و تربیتی است که با رویکرد اصلاح و بازپروری در کاهش بازگشت زندانیان به زندان اثربخش است.


کشوری تصریح کرد: ایجاد بسترهای تولید برای زندانیان و خانواده‌های آنان و سوق دادن بنیاد تعاون زندانیان به سمت فعالیت‌های اقتصادی پایدار، کاهش جرم و پیشبرد اهداف سازمانی را به دنبال دارد. وی افزود: کاهش آمار زندانیان بیکار و از بین بردن آسیب‌های اجتماعی ناشی از بیکاری می تواند ضمن توسعه اشتغال و فراهم سازی بسترمطلوب بازسازگاری اجتماعی زندانیان، در تقویت فعالیت های حمایتی و پیشگیرانه نقش آفرین باشد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*