مدیرکل زندان های استان ایلام به تاثیرات تربیتی و اجتماعی ماه محرم بر زندانیان اشاره داشت

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام- عبدالمجید کشوری در خصوص برنامه های ویژه ماه محرم و آثار تربیتی آن بر زندانیان مطالبی را عنوان نمود.
مدیرکل زندان های استان ایلام با اشاره به اینکه ایام محرم فرصتی مناسب برای تبیین اهداف قیام عاشوراست، افزود: انسان های بسیاری در طول تاریخ بشر و در ایام ماه محرم، با توسل به خاندان اهل البیت (ع)، توانستند سعادت دنیوی و اخروی را برای خود به ارمغان بیاورند.
کشوری بیان داشت: ایام محرم زمان مناسبی را فراهم می‌کند که انسان تا حد امکان از گناه و اعمال خلاف دور شود و خود را به پروردگار نزدیک‌تر کند وی افزود: تجربه نشان داده که مددجویان در این ماه بر رفتارهای خود کنترل بیشتری دارند و بنابراین باید با برنامه‌ ریزی گروه های هدف را به‌ سوی افزایش رفتارهای مثبت اخلاقی و اجتماعی سوق داد تا این مسائل برای آنها نهادینه شود و در تمام ایام آن را به کار ببندند.
کشوری در ادامه عنوان کرد: بدون شک مؤثر‌ترین حافظ امنیت جامعه، وجدانی است که در وجود افراد است و در قلب آنها جا دارد و بهترین قانون، آن قانونی است که با فطرت الهی انسان سازگار باشد. مناسک مذهبی از جمله حضور در مساجد و هیأت‌های مذهبی می‌تواند در تزکیه نفس و جامعه‌ای سالم مؤثر باشد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*