سرپرست زندان های ایلام: توجه به سلامت جسمی و روحی زندانیان با هدف اصلاح و بازپروری دنبال می شود

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام- کمیته بهداشت و درمان با حضور سرپرست زندان ها و مسئولین زندان مرکزی برگزار شد.
مهدی زاده سرپرست زندان های ایلام در این کمیته بیان داشت: امروزه توجه به مراقبت های بهداشتی در درون زندان ها به منظور ارتقاء سطح سلامت جسمانی و درمانی زندانیان از جمله برنامه های اصلی سازمان زندان های کشور محسوب می شود. اساسی ترین رسالت واحدهای بهداشت درمان زندان های کشور تامین سلامت و نشاط روح و روان افراد (زندانیان،سربازان ،کارکنان) و مجموعه زندان است .
سرپرست زندان های ایلام گفت: بهداشت روانی، قوانین مربوط به سلامت عاطفی را در برمی گیرد، به گونه ای که فرد بتواند مشکلات را به آرامی پشت سرگذارد؛ به شرط آنکه بداند چگونه از فشارهای روانی و نگرانی پیش گیری کند که این امر در زندانبانی اسلامی بر عهده مسئولین، زندانبانان ،مددکاران و روانشناسان است.
ایشان اذعان داشتند: ارتقاء سطح سلامت زندانیان صرفاً مختص به اجراي برنامه هاي درماني نیست و عوامل متعددی چون آموزش هاي مؤثر و آگاه سازی نسبت به انتشار بيماري هاي واگيردار و نوپديد نیز در آن تأثيرگذار است. وی افزود: توجه به سلامت جسمی و روحی زندانیان با هدف اصلاح و بازپروری دنبال می شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*