سرپرست زندان های ایلام: بررسی اقدامات تامینی و تربیتی با هدف ارتقاء نظام زندانبانی دنبال می شود

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام – یکی از اهدافی که به صورت جدی دنبال می شود ارتقاء نظام زندانبانی است که در نتیجه بازدیدهای مکرر و بررسی اقدامات تامینی و تربیتی حاصل می گردد.
توفیق مهدیزاده سرپرست زندان های ایلام در بازدید از مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی اذعان داشت: استفاده از نکته نظرات کارشناسان و بهره گیری از توان و ظرفیت کارکنان خدوم سنگر اصلاح و تربیت می تواند ما را در ارتقاء نظام زندانبانی یاری دهد. مهدیزاده خاطر نشان کرد: بازدیدهای مستمر و پی در پی از زندان های استان و بررسی کلی امورات، نقاط ضعف و قوت را مشخص می کند و در واقع، رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت را منتج خواهد شد.


سرپرست زندان های ایلام بیان داشت: ارتقاء نظام زندانبانی بی تاثیر از فعالیت های اصلاحی وتربیتی نیست و رشد اهداف والای سازمانی را به دنبال خواهد داشت. وی زندانبانی امروزی را زندانبانی اسلامی همراه با رسالتی بازپرورانه معرفی کرد و افزود: اصلاح باورهای غلط و رفتارهای اشتباه بزهکاران در قالب برنامه های اصلاحی با رویکردی مذهبی و قرآنی در دستور کار کارکنان و مسئولین زندان ها است.
ایشان در ادامه ثبات امنیت و برقراری نظم وانضباط در زندان ها را یکی دیگر از جنبه های ارتقاء نظام زندانبانی دانست و بیان داشت: حفظ بهداشت روانی زندانیان و کاهش استرس و بار روانی حبس ، عامل بسیار مهم و تاثیر گذاری در پیاده سازی درست اقدامات است.مهدیزاده در پایان افزود: هنگامی که زندانی در فضایی آرام و به دور از استرس متحمل حبس باشد زمینه بروز ناهنجاری ها نیز برای او کمتر پیش می آید.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*