سرپرست زندان های ایلام: ایجاد امنیت روانی و زنده نگه داشتن امید به زندگی در زندانیان از اهم وظایف مددکاران است

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام- جلسه ماهیانه ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر زندانیان برگزار شد.
توفیق مهدیزاده سرپرست زندان های ایلام در این جلسه به تقویت حوزه مددکاری و رعایت حقوق شهروندی زندانیان تأکید کرد. ایشان بیان داشتند: ایجاد امنیت روانی، ایفای نقش در بازگشت سالم زندانی به جامعه، زنده نگه داشتن امید، کاهش دغدغه و استرس های زندانیان، هموار کردن مسیر کاهش جمعیت کیفری، پل ارتباطی بین زندانی، مراجع قضایی و خانواده زندانی، تسهیل در خدمات حمایتی، پیگیری مشکلات، اخذ رضایت شکات، پایه ریزی ارتباط و تعامل خیرین و اعطای تسهیلات، ارائه خدمات بعد از آزادی، پیگیری امورات بیماران صعب العلاج، حل مشکلات زندانیان بلاتکلیف، تعامل با مراجع قضایی و… از اهم وظایف مددکاران است که می بایست تقویت و توسعه یابد.


مهدیزاده تصریح کرد: مددكار با توانايي بخشيدن به روح وجسم فرد زنداني، احياگر حس اعتماد به نفس وي خواهد بود و با كاهش بار رواني زنداني ، زمينه ساز گسترش امنيت ونظم وانضباط در سطح زندان مي گردد.
سرپرست زندان های ایلام در ادامه عنوان نمود: اصلاح و تربیت در سطح زندان ها مبتنی بر حفظ کرامت انسانی است و این مهم به عنوان اصلی پایدار در وظایف زندانبانان استان نهادینه شده است. وی گفت : امید است با همدلی و همکاری بیش از پیش و با بهره مندی از توان و ظرفیت های موجود به منظور دستیابی به اهداف والای سازمانی ، وظایف محوله را اثربخش و نتیجه گرا دنبال نمائیم.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*