رئیس کل دادگستری ایلام: بازدید مراجع قضایی از زندان ها، اثربخش و نتیجه گرا باشد

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام- پیرو تأکیدات ریاست قوه قضائیه و دستورالعمل ساماندهی زندانیان، دکتر دهقانی و مراجع قضایی از زندان مرکزی ایلام بازدید کردند.


دکتر دهقانی رئیس کل دادگستری، داودنیا معاون قضایی، گوهری رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب،دارابی فر رئیس شعبه ۱ کیفری، خسروی زاد دادستان مرکز استان و علی رحمی معاون دادستان ایلام در این بازدید حضور داشتند و با زندانیان دیدار چهره به چهره صورت گرفت.


دکتر دهقانی طی جلسه ای با مسئولین زندان ها، ضمن بیان تسلیت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و تقدیر از زحمات و تلاش های زمسئولین زندان ها، به بررسی مشکلات زندان و زندانیان پرداخت. ایشان اذعان داشتند: بازدید مراجع قضایی از زندان ها، می بایست اثربخش و نتیجه گرا باشد.


رئیس کل دادگستری ایلام بیان داشت: زندانبانی نیازمند تخصص و شاخصه هایی مهم چون تعهد و مسئولیت پذیری است و با فلسفه بازپروری و تبیین اقدامات اصلاحی و تربیتی به منظور بازگشت سالم زندانیان به جامعه دنبال می شود. ایشان در ادامه خواستار اعمال مجازات های جایگزین حبس و تلاش برای کاهش جمعیت کیفری شد.


دکتر دهقانی عنوان کرد: ساماندهی زندانیان و تعیین تکلیف زندانیان تحت قرار با تلاشی جهادی در دستور کار است و برای پیاده سازی و اعمال مجازات های جایگزین حبس، برنامه ریزی های هدفمندی صورت گرفته که با همکاری و تعامل بیش از پیش نتایج مثبتی را در پی دارد.


ایشان به بهره مندی از توان و ظرفیت نهادهای حمایتی (انجمن های حمایت، ستاد دیه، خیرین و ….) اشاره کرد و افزود: انتقال زندان مرکزی از محیط شهری به پروژه جدید در حال تکمیل، ضروری به نظر می رسد و امید است با پیگیری های مجدانه، زندانیان به محل استاندارد جدید انتقال یابند.
دکتر دهقانی در دیدار با زندانیان گفت: از حبس به عنوان فرصتی برای خودسازی و اصلاح بهره ببرید و با تأمل در اتفاقات گذشته و برنامه ریزی برای آینده ای روشن، مسیر زندگی خود را تغییر دهید و در تکاپوی بازسازی و بازگشت شرافتمندانه به جامعه باشید.
ایشان افزودند: تلاش مراجع قضایی و مسئولین زندان به حل مشکلات زندانیان و حمایت از خانواده های آنان معطوف شده است و برای پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی اقدامات موثری در حال پیگیری و انجام است.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*