رئیس کل دادگستری ایلام از کاهش ۲۵ درصدی پرونده های قضایی در چهار ماه گذشته خبر داد

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام- دکتر دهقانی در نشستی با هیأت نظارت و بازرسی دادستانی کل کشور، به کاهش جمعیت کیفری و رسیدگی به پرونده های قضایی اشاره کرد.
در این نشست دکتر گنجی مدیرکل نظارت بر دادسراهای دادستانی کل کشور و هیأت همراه، دادستان مرکز استان ایلام، رئیس دادگاه های عمومی، معاونین رئیس کل دادگستری، دادستان سازمان قضایی نیروهای مسلح، سرپرست زندان های ایلام و دیگر مراجع قضایی نیز حضور داشتند.
دکتر دهقانی رئیس کل دادگستری ایلام ضمن اشاره به موقعیت جغرافیایی ایلام و تهدیدات دشمنان به واسطه مرزی بودن استان، اذعان داشت: بحمدالله مهمترین و امن ترین مرز تردد برای زائرین کربلای معلی، مرز مهران است که امسال ۶۰ درصد از حجم تردد زائرین حرم مطهر اباعبدالله الحسین علیه السلام از این مرز صورت گرفت.
رئیس کل دادگستری ایلام بیان داشت: کنترل و نظارت بر روند کار به اصلاح امور می انجامد. ایشان خدمات دادسراها و نقش آنها در جامعه را تشریح کرد و شناسایی نقاط ضعف و قوت را برای رفع مشکلات و تقویت فرایند خدمت حائز اهمیت دانست و در خصوص عملکرد حوزه های قضایی مطالبی را عنوان نمود.
دکتر دهقانی تصریح کرد: در چهار ماهه گذشته با تلاش جمعی و تشکیل ۲۸ کارگروه در راستای کاهش جمعیت کیفری و رسیدگی به پرونده های قضایی، ۵۲درصد از پرونده های شورای حل و اختلاف با همکاری هیأت های های صلح و سازش کاهش پیدا کرد و ۲۵ درصد از پرونده های موجود نیز ضمن رسیدگی، کاهش یافته است.
دکتر گنجی در ادامه به تاثیر بازرسی و نظارت بر دادسراها اشاره کرد و عنوان کرد: بازرسی ها جنبه آموزشی و بررسی عملکرد دارند و با رفع چالش ها و مشکلات، زمینه پیشرفت و بهبود فرایند خدمت فراهم می گردد. ایشان ضمن تقدیر از تلاش های مراجع قضایی ایلام، رسیدگی به مشکلات مردم و همچنین اجرای عدالت را از مهمترین فاکتورهای خدمت صادقانه و خالصانه در دستگاه قضایی دانست.
خسروی زاد دادستان ایلام نیز به نوآوری ها و کاهش ۹۱ درصدی پرونده های مُسن قضایی از ابتدای سال تا کنون اشاره کرد و گفت: پیگیری و رصد خدمات قضایی، شناسایی و دستگیری ارازل و اوباش، جمع آوری معتادان متجاهر، بازید و سرکشی مستمر قضات از زندان ها و… گزیده ای از عملکرد حوزه دادستانی است که به صورت جدی پیگیری می شوند.
توفیق مهدیزاده سرپرست زندان های ایلام در ادامه این نشست از تعامل مطلوب مراجع قضایی و نظارت مستمر قضات بر روند رسیدگی به پرونده های زندانیان تقدیر کرد و اذعان داشت: جمعیت کیفری زندان های استان نسبت به سال گذشته تا کنون ۱۳ درصد کاهش داشته است و این مهم نشان از تلاش همه جانبه مراجع قضایی و مسئولین زندان ها است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*