دیدار سرپرست زندان های ایلام با رئیس کل دادگستری / کاهش ورودی به زندان و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام- توفیق مهدی زاده با دکتر دهقانی دیدار کرد.
سرپرست زندان های ایلام در این دیدار به مصوبات جلسه پیشین در خصوص کاهش جمعیت کیفری و اعمال مجازات های جایگزین حبس اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و خطر ابتلای زندانیان به این ویروس خطرناک، طی نشستی با رئیس کل دادگستری و مراجع قضایی در خصوص کاهش ورودی ها به زندان و ساماندهی زندانیان تحت قرار کفالت و وثیقه بحث و گفتگو شد.
مهدی زاده اذعان داشت: پیگیری مشکلات زندانیان و حفظ بهداشت و سلامت جسمی و روحی آنان از دغدغه های مسئولین زندان ها و مراجع قضایی است که با پیگیری و برنامه ریزی های منسجم در جهت اعتلای اهداف والای سازمانی کوشش می شود. ایشان در ادامه با معاون قضایی دادگستری نیز در خصوص ساماندهی وضعیت زندانیان و کاهش جمعیت کیفری دیدار کرد.


دکتر دهقانی رئیس کل دادگستری ایلام نیز ضمن تأکید بر بررسی راهکارهای قانونی در راستای کاهش ورودی به زندان و عدم ارجاع متهمین تحت قرار به زندان ها، عنوان نمود: روند مطلوب اقدامات تأمینی و تربیتی در کنار سلامت جسمی و روحی زندانیان همواره مورد انتظار و هدف نهایی بوده است و تلاش می شود با همکاری و همفکری، جمعیت زندان کاهش یابد و با اعمال مجازات های جایگزین حبس از معرفی و حبس غیرضروری و کوتاه مدت به شدت جلوگیری شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*