در نشست مسئولین زندان ها و مراجع قضایی برای تمدید مرخصی های زندانیان تصمیم گیری شد

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام- برای اجرای بخشنامه جدید رئیس قوه قضائیه هم اندیشی شد.
در نشستی با حضور سرپرست زندان ها، رئیس زندان مرکزی، مسئول اجرای احکام، معاونین قضایی و نیروی انسانی دادگستری ایلام، رئیس دادگاه های تجدید نظر، دادستان مرکز استان و معاون ایشان؛ حول محور تمدید مرخصی های زندانیان بحث و گفتگو شد.


توفیق مهدی زاده سرپرست زندان های ایلام بیان داشت: برای اجرای بخشنامه جدید رئیس قوه قضائیه در خصوص اعطای عفوهای موردی و پایان محکومیت و همچنین تمدید مرخصی زندانیان واجد شرایط، با مراجع قضایی تبادل نظر شد و راهکارهایی ارائه گردید. وی با اشاره به اینکه نیمی از محکومین استان در مرخصی به سر می برند، افزود: با همکاری مرکز بهداشت ایلام توسط اکیپ اعزامی بهداشت و درمان، زندانیانی که از مرخصی برخواهند گشت تست سلامت شده و سپس وارد زندان می گردند.


خسروی زاد دادستان مرکز استان نیز در خصوص بررسی پروندهای قضایی زندانیان گفت: قضات با هدف اجرای بخشنامه رئیس قوه قضائیه تمامی پرونده های زندانیان را بررسی می کنند و تسهیلات و امتیازات قضایی به واجدین شرایط تخصیص می یابد.
ایشان با اشاره به تعامل و همکاری مسئولین زندان ها و مراجع قضایی با هدف مقابله با ویروس کرونا و ثبات امنیت در سطح زندان ها، گفت: وضعیت مطلوب زندان های استان و برقراری نظم و انضباط در آن ها، نشان از همدلی و تلاش بی وقفه کارکنان زندان ها و مراجع قضایی است و انتظار می رود این فرایند رو به رشد تداوم یابد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*