جلسه ای فوری : تمهیدات لازم برای بیمار یابی زندانیان جدیدالورود در استان ایلام

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام- به منظور پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا جلسه ای فوری با حضور مسئولین زندان های ایلام برگزار شد.
در این جلسه که روسای زندان ها، مسئولین و روسای ستادی حضور داشتند، مهدی زاده سرپرست زندان های ایلام اذعان داشت: برای مهار و کنترل و همچنین پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در سطح زندان های استان تمهیداتی اندیشیده شده است که با تلاش و همت مضاعف در حال پیگیری است.
مهدی زاده بیان داشت: زندانیان جدیدالورود کنترل و آزمایش می شوند و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان، آموزش های لازم برای خود مراقبتی به کلیه گروه های هدف داده شده است. وی افزود: همه بندها به صورت روزانه بیماریابی شوند و مسئولین بهداشت و درمان به صورت روزانه از وضعیت سلامت جسمانی زندانیان سرکشی نمایند.


سرپرست زندان های ایلام به مورادی چون: مکاتبه با مراجع قضایی به منظور کاهش جمعیت کیفری، کنترل سلامت زندانیان رای باز، عدم ورود متهمین با قرار کفالت و وثیقه، مرخصی به زندانیان بیمار و تمدید مرخصی، محلی برای نگهداری موارد مشکوک به بیماری کرونا، شناسایی زندانیان بیمار و سالمند و نگهداری مجزا، تقویت سیستم تهویه زندان ها، آگاه سازی و آموزش های لازم، پرهیز از برنامه های دسته جمعی و مراسمات مشترک، مدیریت و ساماندهی ملاقات ها و تبدیل به ملاقات کابینی، حذف ثبت اثر انگشت کارکنان در سیستم ورود و خروج به صورت موقت، بررسی سلامت نیروهای خدماتی(نانوایی، آشپزخانه و…)، تغذیه مناسب و تغییر برنامه غذایی و… برای پیشگیری و کنترل ویروس کرونا اشاره کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*