تاکید سرپرست زندان های ایلام بر رعایت حقوق اقلیت ها در زندان

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام- توفیق مهدیزاده در بازدید اخیر خود از زندان های استان بر رعایت حقوق اقلیت ها در زندان تأکید داشت.
مهدیزاده با اشاره به خدماتی که در سطح زندان ها برای زندانیان و بخصوص اقلیت های مذهبی ارائه می گردد، بیان داشت: احترام به حقوق اقلیت ها و تلاش در رفع تبعیض و نقض حقوق آنان، یکی از مسائل مبتلابه حقوق بشر دنیای ماست و ایران با تمدن غنی خود، سالیان متمادی است که قومیت ها و مذاهب گوناگون را گرد هم آورده است.
سرپرست زندان های ایلام اذعان داشت: طبق قانون اساسی، اقلیت های دینی از امکانات خاص آیین خود بهره مندند که تضمین کننده حقوق آنان مطابق اسناد بین المللی حقوق بشر نیز می باشد. مهدیزاده افزود: بر اساس این قانون، آنان از حقوق متنوعی مانند حقوق سیاسی، اجتماعی، مدنی و … بهره مند هستند؛ که مجموع این حقوق سبب می شود شأن انسانی آنان رعایت و هویت اقلیتی آن ها نیز مستدام گردد.
سرپرست زندان های ایلام در پایان گفت: ارائه خدماتی چون مهارت آموزی، فعالیت های بازپرورانه، بستر سازی اشتغال و خودکفایی، اقدامات بهداشتی و درمانی، روانکاوی و رواندرمانی، بازسازگاری اجتماعی و بررسی شخصیتی با استفاده از روش های نوین روانشناسی، مددکاری و اصلاح و تربیت از جمله برنامه های هدفمندی است که به بازگشت سالم زندانیان به جامعه منتج می شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*