تآکید رئیس کل دادگستری ایلام بر ترویج اخلاق مداری در شورای پیشگیری از وقوع جرم

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام- شورای پیشگیری از وقوع جرم با موضوع بررسی وضعیت جرم توهین و تهدید و راهکارهای کنترل آن برگزار شد.
در این نشست هم اندیشی دکتر دهقانی رئیس کل دادگستری ایلام، سردار یاری فرمانده نیروی انتظامی استان، مهدی زاده سرپرست زندان های ایلام و دیگر مدیران کل دستگاه های اجرایی ذیربط حضور داشتند و به بررسی وضعیت جرم توهین و تهدید در جامعه و راهکارهای پیشگیری و کنترل آن پرداختند.


دکتر دهقانی ضمن تبریک دهه مبارک فجر و گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، بیان داشت: وجه تمایز انقلاب، اسلامی بودن آن و بلوغ کاملی است که با اقتدار در دنیا شناخته شده است.


ایشان در خصوص محور جلسه اذعان داشتند:نقش نهادهای دولتی و مردمی در کاهش و پیشگیری از جرم توهین و تهدید غیرقابل انکار است و می بایست با آموزش های همگانی در سطح خانواده ها و مدارس، فرهنگ درست و صحیح برخورد با آسیب های اجتماعی تشریح و پیاده سازی شود.


دکتر دهقانی تصریح کرد: توهین و تهدید ریشه در خشونت دارند و زمینه ساز جرائم مهمتر و بزرگتری هستند. ایشان افزود: دستگاه قضایی برای همکاری و حمایت از طرح های پیشگیرانه اعلام آمادگی می کند و بهره مندی از توان و پتانسیل دستگاه های ذیربط در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگ سازی برای رشد هنجارهای اخلاق مدارانه، می تواند موثر باشد.
رئیس کل دادگستری ایلام در پایان به ترویج اخلاق مداری در گروه های هدف تأکید داشت و گفت: کارکنان نیز می بایست در این حوزه آموزش های لازم را گذرانده و نقش بازدارندگی را در بروز آسیب های اجتماعی ایفا کنند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*