افتتاح کارگاه خیاطی اردوگاه ایلام/ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی: به زندانیان پس از آزادی وام اشتغال تعلق می گیرد

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام- کارگاه خیاطی مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی ایلام با همکاری بنیاد تعاون زندانیان افتتاح شد.


در افتتاح این کارگاه خیاطی، علی رحمی معاون دادستان مرکز استان، شیرخانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام، عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های استان و جمعی از دیگر مسئولین حضور داشتند و از کارگاه های حرفه آموزی و اشتغال و همچنین روند فعالیت های اصلاحی و تربیتی مجتمع دیدن شد.


علی رحمی در راستای اعطای رأی باز به زندانیان واجد شرایط و همکاری در زمینه توسعه اشتغال و حرفه آموزی زندانیان قول مساعد داد و شیرخانی نیز در کارگاه خیاطی زندان مجتمع اذعان داشت: تمامی زندانیان متقاضی ایجاد شغل، پس از آزادی می توانند از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، وام دریافت نمایند و با وجود منبع درآمد مالی، حامی خانواده خود باشند.


کشوری نیز ضمن تقدیر از همکاری مراجع قضایی و دستگاه های اجرایی در پیشبرد اهداف سازمانی و فراهم سازی بستری مطلوب برای بازپروری زندانیان، بیان داشت: اشتغال و حرفه آموزی در برنامه های اصلاحی و تربیتی نقش پر رنگی دارند و ضمن تاثیر مستقیم در کاهش آسیب های اجتماعی، عدم بازگشت مجدد زندانیان به زندان را در پی خواهد داشت.


هیأت بازدید کننده در پایان، نماز ظهر و عصر را با سربازان وظیفه مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی اقامه کردند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*